bitcoin dominansı

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
Bir süredir Bitcoin nispeten yatay hareket etmesine rağmen, Bitcoin dominansı CMC'ye göre iki yıldan uzun bir süredir ilk kez yüzde 48'in üzerine çıktı. Bu durum, ATOM, APT, ADA gibi büyük hacimli altcoin'lerin çoğunun günlük kayıplar yaşamasıyla ortaya çıktı. Bitcoin'in şu anki piyasa değeri 510 milyar doların biraz üzerinde ve CMC'de Bitcoin hakimiyeti yüzde 48,1 ile son iki yılın en yüksek seviyesinde seyrediyor. Bu durum, Bitcoin'in diğer kripto paralara göre daha güçlü bir performans sergilediğini göstermekte.
Bu başlığı okurken, zamanında altcoinler için kendimi zoraki fomoladığım günler canlandı gözümde:D
paradatora inanmaya başlayacağım sanırım artık...önce bitcoin bayrağı eline alacak ve dominans yükselecek ardından boğa gelecek ve altlar yükselecek....bizimki de bir umut işte :)
Halving dönemine günler kala daha çok yükseleceğini düşünüyorum, boğa sezonunun başında pik seviyelere çıktıktan sonra düşerek altcoin boğa sezonunun kapılarını açabilecek göstergelerden en önemlisi konumunda bana göre. Yazdıklarım kendi fikrimdir herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.
Riskini yönetmek isteyenler için dominans da önemli bir faktördür ve piyasa hakimiyetini temsil eder. Bitcoin hakimiyeti ayrıca piyasada ki korku açlık endeksini belirleyen önemli kıstaslardan biridir. Şöyle yaygın bir görüşte var mesela Bitcoin Dominance yükselince Bitcoin yükselir altcoinler düşer, Bitcoin Dominance düşüş olunca Bitcoin fiyatı yükseliyorsa altların da daha hızlı yükseldiğine dair fikir birliği vardır ama herkes kendi riskinin farkında olmalı araştırmalıdır bence çünkü piyasanın fiyatı belirleyen bir çok metriği var ytd.