ebebek

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
Halil Erdoğmuş bir baba olarak bebek bakımıyla ilgili ihtiyacını karşılamak amacıyla kurduğu ebebek şirketinin, bebek sahibi olmayı düşünen ve bebek bekleyen ailelere yönelik hizmetler sunduğunu ve bebek bakımında gereksinim duyulan ürünlerin teminini kolaylaştırmayı amaçlayan şirketi 2001 yılından bu yana ülkemizde hizmet vermektedir.

ebebek şirketi bebek ürünleri alışverişi konusunda Türkiye'nin ilk online mağazası olarak öne çıkıyor. İnternet başarısını takiben "click to brick" iş modeliyle fiziki mağazacılığa da geçiş yaparak iki farklı kanalda hizmet verdiğini biliyoruz bunlar ;

E- Ticaret
Mağazacılık

64 ilde 220 mağazası bulunan dün itibarıyla halka arzına onay verilen Ebebek Mağazacılık için talep toplama tarihleri belli oldu.
Ebebek Mağazacılık Talep Toplama 29-31 Ağustos - 1 Eylül
Salı - Perşembe -Cuma
(30 Ağustos Resmi Tatil Nedeniyle Borsa Kapalı)

Buna göre hisse kodu EBEBK

Katılıma Göre Düşebilecek Pay Miktarları Arz Fiyatı : 46.5₺
Bireysel Yatırımcıya %48 Pay Ayrılmıştır.

Bireysel Toplam Lot 19.200.000
Payların halka arzına ilişkin notta, “Halka arz edilecek olan 40.000.000 TL nominal değerli paylar 29.08.2023 ile 01.09.2023 tarihleri arasında üç iş günü süreyle satışa sunulacak.
Önceki halka arzlar katılım endeksine uygun olmadığı halde yoğun bir katılımla sonuçlandı, Ebebek katılım endeksine uygun olduğu için katılım oranı daha artacaktır diye düşünüyorum ve tabi bu durumda kişi başına düşecek lot sayısı az olacak gibi.
Ebebek Mağazacılık A.Ş.'nin EBEBK kodlu hisse senetleri, Türkiye'nin en büyük anne-bebek ürünleri perakendecisi tarafından sunulmaktadır. Şirket, 2000 yılında İstanbul'da kuruldu ve Türkiye genelinde birçok mağaza ve şube ile online satış noktalarına sahiptir. Halka arz sonrası piyasa değeri 6,5 milyar TL'yi aşmıştır. Hisse senedi fiyatı 2023 yılı içinde dalgalı bir seyir izlemiştir ve 20 Ekim 2023 itibariyle 67 TL seviyelerindedir. Ebebek, büyüme potansiyeli ve temettü ödemeleri ile yatırımcılar arasında popülerdir. Ancak, yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmanız ve riskleri göz önünde bulundurmanız önemlidir.
Ebebek A.Ş. (EBEBK), Türkiye'de bebek ve çocuk ürünleri perakendeciliği alanında öncü konumda bulunan bir şirkettir. 100'den fazla mağazası ve güçlü e-ticaret varlığı ile sektörde etkili bir oyuncudur. Borsa İstanbul'da işlem gören EBEBK hisse senedi, 17 Ocak 2024 itibarıyla 63,3 TL değerindedir. Şirketin ana faaliyetleri arasında bebek ve çocuk giyim, beslenme, bakım, oyuncak ve mobilya yer almaktadır. 2023 yılı finansal sonuçları, net satışlarda %30'luk bir artışla 3.230,8 milyon TL ve net karda %25'lik bir artışla 498,2 milyon TL olarak gerçekleşmiştir. Gelecek planları arasında yeni mağaza açılışları, e-ticarette büyüme ve yurt dışı pazarlara açılma stratejileri bulunmaktadır. Yatırımcıların sektör rekabeti, ekonomik dalgalanmalar ve uluslararası pazara açılma risklerini dikkatlice değerlendirmeleri önemlidir.