astor enerji

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
Astor Enerji, Türkiye merkezli bir enerji şirketidir .Elektromekanik imalat üzerine 40 yıldan fazla bir süredir sektörde faaliyet gösteren bir firma olarak transformatör üretimi ve satışında uzmanlaşmıştır.
Ankara'da 140.000 m2'lik arazi üzerine kurulu üretim tesisi, Avrupa'nın önde gelen transformatör üretim tesislerinden biridir. Ayrıca, ürünlerini yaklaşık 90 ülkeye ihraç eden uluslararası bir firma olarak da öne çıkmakta.
Astor Enerji'nin üretim yelpazesi oldukça geniştir. Faaliyet alanları arasında Yağlı Tip Dağıtım Transformatörleri, Kuru Tip Transformatörleri, Güç Transformatörleri, Orta Gerilim Anahtarlama Ürünleri, Kompakt Trafo Merkezleri, RMU ve Metal Clad üretimi bulunmaktadır.
Kaliteye verdiği önemle tanınan bir Ar-Ge odaklı firma olarak sürekli büyümeyi hedeflemektedir. Güçlü gelecek beklentileri, ihracat odaklı satış politikası, şarj istasyonları ve GES projeleri gibi alanlarda öncü olma vizyonu gerçekten dikkate değer.
18 Ocak 2023 tarihi itibarıyla borsada işlem görmeye başlayan ASTOR, BIST’te işlem gören hisseler arasında en çok kazandıranlardan biri olmuştu. Bu hafta ise şirket 9.4 milyon dolarlık 3 ayrı sözleşme imzaladığını kamuoyuna duyurdu.
Ayrıca, Ocak 2023'teki halka arzı ve bu süreçteki büyük talep de şirketin yatırımcılar tarafından güven gördüğünü yansıtmaktadır.