stop limit

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
Stop limit emri kayıplarımızı minimize etme veya kârlarımızı korumamız için uyguladığımız bir emir türüdür. Stop limit emri belirlemek istiyorsak, iki fiyatı baz almalıyız arkadaşlar. Stop fiyat emrin aktif hale geleceği fiyat, limit fiyat ise emrin gerçekleşeceği fiyattır. Bazen de biz yatırımcılar stop limitin hayat kurtarıcı bir özellik olduğunu düşünürüz ve bir çok emir türünü küçük bir araştırma yaparak öğrendiğimiz taktir de çok daha verimli bilgilere sahip olmuş oluruz.
benim gibi stop olmaya yakınlaşınca emri kaldırıp stop olmayıp liq olmaktan daha iyidir..stop hayat kurtarır ancak o emri kaldırmayacak psikoloji de gerekli.
Yatırımcının, özelliklede kasası küçük yada acemi olan için Stop limit kullanmayı alışkanlık edinmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü işlem terse gittiği zaman, riskli piyasalarda bakiyenizin tamamını kaybetme ile karşı karşıya kalabilirsiniz bu durumda Stop limit kullanarak belli bir zararı riske etmiş olursunuz.
Kripto ve forex piyasalarında çok kullanılan ve duyulan bir terim olan spot limit, kasanızı korumak için yani yüksek değer kayıpları önlemek için kullanmanız tavsiye edilir. Nasıl kullanacağınızı tarif etmem gerekirse stop limit koymak istediğiniz işlem seçilir ardından stop limit seçilip limit değerini girip kaç adet satacağınızı seçin ve emri onaylayın . Stop limit hayat kurtarır diye boşuna söylenmiyor:)
Kullanıcıların kendisinin ayarlarını yaptığı bir emir türüdür. Finansal piyasalarda bu emir türünü kullanan kişi sayısı fazla olduğunu söylemek doğru olur ,fakat kullanmaya karşı çıkan bazı kullanıcılarda bulunmuyor değil. Çünkü platformların koyulan emirleri gördüklerini ona göre stop limit emirlerini patlattıklarını varsayıyorlar .Yatırım risklerinden korunmak için platformların hepsinde bu emir türünü bulabilirsiniz .
Stop-limit emri, yatırımcılara bir varlığın fiyatının belirli bir seviyeye ulaştığında otomatik alım veya satım yapma imkanı tanıyan bir emir türüdür. Bu emir, genellikle risk yönetimi ve duygusal tepkilere karşı koruma amacıyla kullanılmaktadır. Stop-limit emirleri, durdurma fiyatı ve limit fiyatı olmak üzere iki ana bileşenden oluşur; durdurma fiyatı, varlığın fiyatının tetiklenmesi gereken seviyeyi belirtir, bu seviyeye ulaşıldığında emir bir limit emrine dönüşür ve belirlenen limit fiyatında gerçekleşir. Bu emir türü, piyasa dalgalanmalarına karşı hassasiyeti azaltır, duygusal tepkilere karşı koruma sağlar ve yatırımcılara daha iyi risk yönetimi imkanı sunar. Ancak, hızlı piyasa hareketlerinde geç kalma riski ve fiyat dalgalanmalarına karşı duyarlılık gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Stop-limit emirleri, doğru şekilde kullanıldığında yatırımcılara piyasa takibini kolaylaştırır ve etkili bir şekilde işlem yapmalarına olanak tanır.
Stop emir bir nevi finansal piyasalarda işlem yapanlar için önlem türüdür. Hatta kriptolarda işlem yapanlar, risklerini azaltmak isteyenler ya da kârı korumak isteyenler için nimet denilebilir ancak bazen 600 dolara aldığımız coin 1300 dolar oldu ve biz de 1280 dolara satmak istiyoruz fiyat stop tutarı 1290, limit kısmını 1280 yapabiliriz ve fiyat istenilen yere geldi mi satış işlemi gerçekleşir ancak bunun ayrı bir riski de var satmak istediğimiz coinin fiyatı gelip birden 1500 dolara da çıkabilir bu duurm tamamı ile piyasa dinamiklerine bağlı bir durumdur ve yatırım tavsiyesi değildir.