ftx borsasının cüzdanı, altcoin transferiyle dikkat çekiyor

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
Zincir içi verilere göre, FTX kripto borsasının sahip olduğu soğuk cüzdan, 31 Ağustos'tan bu yana neredeyse 10 milyon dolarlık altcoin'i Solana'dan Ethereum'a taşıdı. Bu transferler arasında LINK, SUSHI, LUNA ve YFI gibi önemli tokenlar bulunuyor ve Solucan Deliği Köprüsü üzerinden gerçekleştirildi. Bu taşıma işlemlerinin, FTX'in iflas işlemleri veya kripto varlıklarını fiat para birimine çevirme amacıyla Galaxy Digital'i işe alma talebiyle nasıl ilişkili olduğu net değil. FTX, konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmış değil.

FTX, kısa bir süre önce Galaxy Digital Capital Management'ı belirli dijital varlıklar için yatırım yöneticisi olarak görevlendirmek üzere bir başvuruda bulunarak varlık satmak ve pasif getiri elde etmek istediğini açıkladı. Galaxy'nin bu anlaşma kapsamında FTX'in varlıklarını yönetme ve dönüştürme görevi üstlenmesi bekleniyor.

Ancak FTX'in iflas planı müzakereleri gecikmeli ilerlediği için alacaklılar tarafından eleştiriliyor. Hukuk mücadelesi ve alacaklıların endişelerinin çözülmesi için sürecin uzaması, büyük masrafların ve avukatlık ücretlerinin ortaya çıkmasına neden oluyor. FTX, kurucusu Sam Bankman-Fried liderliğinde, müşterilerin milyarlarca dolarlık kripto varlıklarını kaybettiği iddialarıyla karşı karşıya olduğu bir iflas davasıyla mücadele ediyor. FTX'in durumu ve kripto varlıklarının akıbeti, kripto topluluğu ve yatırımcılar tarafından yakından izlenmeye devam ediyor.