ripple xrp

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
Ripple XRP, küresel ölçekte ödeme transferlerini hızlandırmayı ve maliyetlerini düşürmeyi amaçlayan bir kripto para birimi ve ödeme protokolüdür. Geleneksel SWIFT sistemine kıyasla daha hızlı ve daha ucuz bir alternatif sunarak finansal işlemlerin verimliliğini artırmayı hedefler. Ripple, merkezi olmayan bir finansal ağ olan RippleNet üzerinde çalışır. Çeşitli finansal kurumlarla ortaklıklar kurmuş ve dünya genelinde benimsenmeye başlanmışsa da; bazen düzenleyici kanunlara ve hukuki tartışmalara konu olmuş, SEC (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) tarafından yasal bir süreçle karşı karşıya kalmıştır.
Ütopik olsa da Simpson Xrp kehanetinin gerçekleşeceğine inanan Xrp kitlesi var. Azımsanmayacak derecede güçlü bir topluluk bence.
Dava ile ilgili yaşanan son gelişmeler ile güzel bir yükseliş yaşadı. Ancak davanın olumlu sonuçlanma sürecinin boğa dönemine uzayabileceği kanısındayım. Dava olumlu sonuçlanırsa XRP sevenlerin daha çok artacağına inanıyorum :d
30 günlük hareketli ortalama 200 günlük ortalamanın altında seyrederken, göreceli güç endeksi 60 civarında dalgalanarak yakın gelecekteki olası hareketleri işaret ediyor. XRP’nin geleceği için olumlu bir diğer gelişme ise, geçtiğimiz hafta Hakim Torres’in Temmuz ayındaki kararını teyit etmesi oldu. XRP’nin son haftalardaki yükselen destek seviyesi, yakın zamanda büyük düşüşlerin olmayacağını düşündürürken kısa vadeli beklentim 0.60$ bölgesi ve yıl sonunda 0.75$.

Yukarıdaki bilgiler şahsi görüşümdür, yatırım tavsiyesi içermemektedir.
Ripple XRP, sınır ötesi ödemeleri hızlandırmayı hedefleyen bir blockchain tabanlı ödeme platformudur. XRP kripto parası, platform üzerinde yapılan ödemeleri temsil eder. Geleneksel finansal sistemlerdeki sorunları çözmek amacıyla geliştirilen Ripple, hızlı işlemler, düşük işlem ücretleri ve merkezi olmayan bir yapı sunar. XRP Ledger, ortalama 3 saniyede bir işlem gerçekleştirme kapasitesine sahiptir. Ripple, düşük işlem ücretleriyle kullanıcıları cezbetmeyi amaçlar ve şu anda 200'den fazla banka ve ödeme sağlayıcısı tarafından kullanılmaktadır. Ancak, şirket tarafından kontrol edilmesi ve regülasyon sorunları, bazı eleştirmenler tarafından dezavantaj olarak görülmektedir. Ripple'ın geleceği, ağın büyümesi, regülasyon konularının çözülmesi ve kurumsal müşteri çekmesi üzerine odaklanacaktır.
Cmc'de hep sıralaması yanılmıyorsam 10 ve altındadır, hem hacim bakımından hem de majör olarak sıralaması iyi diyebilirim. Yakın zamanda güzel bir yükseliş yakalayarak yukarı yönlü patladı. Yıllardır zaten Sec'in radarında olan Xrp davaya rağmen hem yeni gelişmelere imza atıyor hem topluluğu bu coine güveniyor hem de bütün borsalarda listelidir ve yoluna devam eden bir coindir.