vanguard, bitcoin etf'lerini yasaklayacak

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
ABD merkezli yatırım danımanlığı şirketi Vanguard, müşterilerinin popüler Grayscale Bitcoin ETF (GBTC) de dahil olmak üzere Bitcoin ETF'lerini satın almasını kısıtladı ve bildirildiğine göre bu ürünleri çok riskli olduğu için platformundan yasaklayacağını planladığı bildirildi. Vanguard başlangıçta GBTC satın alınmasına izin verirken, 2022'de ürünü desteklemeyi bıraktı. Müşteriler, SEC'in 10 Ocak'ta alım satım için onaylamasının ardından platformun Bitcoin ETF'lerine yatırım yapmaya izin vermesini bekliyordu. Bazı analistler Vanguard'ın bu ürünlere erişimi kısıtlama kararını bir tür piyasa manipülasyonu olarak görürken, diğerleri şirketin yeni ortaya çıkan trendlerden tamamen kopuk olduğunu düşünüyor.
Biraz tartışmaya açık olan bir konu iki yönüyle de, Vanguard kendi ETF ürününü mü piyasaya sürecek gibi bir soru işareti aklımdan geçti lakin firma yatırım felsefelerine uygun olmadığını belirtmişler. Analistlere katılmıyorum mevzuat nedeniyle uygun bulmadıklarını veya gerçekten riskli olduğunu düşündükleri için izin verilmediğini tahmin ediyorum ve bu piyasanın her zaman riskli her zaman var olacağını düşünüyorum
Etf haberiyle sevinirken şimdide btc üzerinde bu tarzda haberler yatırımcıyı satış yapmaya yönlendiriyor . Bu iş daha çok su kaldıracak gibi duruyor . Önce 45.000$ 'a kadar gerilediği ve şuan global haberler nedeniyle dahada satış yiyerek 43.850$ 'a kadar geriledi. Hem finansal hemde global haberler bitcoinin gidişatı için halen belirsiz duruyor .