teknik analiz

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
Teknik analiz, geçmiş fiyat hareketlerine dayanarak gelecekteki fiyat tahminleri yapılan bir yöntemdir. Grafikler, göstergeler ve diğer analitik araçlar kullanılarak piyasa trendleri ve fiyat hareketleri incelenir. Teknik analiz, yatırımcılara karar verme sürecinde yardımcı olan ve risk yönetimi stratejilerinin geliştirilmesine katkı sağlayan bir yöntemdir. Ancak, diğer faktörlerin yanı sıra temel analiz ve piyasa haberlerini de dikkate almak önemlidir.
2021 yılında teknik analiz ön plandayeken son dönemlerde twitter da traderlerın birçoğunun Efloud'un eğitim setini alarak Price Action'a yöneldiğini gözlemliyorum. Teknik analizi daha çok swing pozlar ile bağdaştırıyorum.
Benim sepetimdeki coine işlemeyen analiz türüdür. Tabii Teknik analiz; destek, direnç, geçmiş fiyat hareketleri alım satım vb konusunda rehberlik etmesi istikrarlı bir eğitimden geçer.
Kendinize özgü kullanacağınız indikatörlerle oldukça başarılı sonuçlar elde edebileceğiniz analiz türüdür, teknik analiz yaparken aynı zamanda temel analiz (global haber akışları) fazlasıyla önem arz eder.