staking

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
Staking, kripto para sahiplerinin kripto varlıklarını ağa katkıda bulunmak için kilitlediği bir süreçtir. Staking yapan kullanıcılar, yeni blokların doğrulanmasına yardımcı olur ve ağın güvenliğini artırır. Staking, genellikle ödül kazanma imkanı sunar ve bu ödüller, kullanıcılara kilitledikleri kripto para birimi oranına göre dağıtılır. Bu işlem, pasif gelir elde etmek ve kripto varlıklarınızı değerlendirmek için bu alandaki eski ve güzel yöntemlerden biridir. Staking, kripto para ekosisteminde giderek daha popüler hale gelmektedir ve birçok kripto para projesi tarafından desteklenmektedir.
Pasif gelir elde etmek için kullanılan yollardan biri. Azıcık aşım ağrısız başım misali...
Ayı dönemi denilen yada Kripto Kışı olarak adlandırılan dönemlerde staking desteği sunan platformlarda genellikle stake seçeneğini kullanıyorum. Coinim düşmüş zaten en azından ağa katkıda bulunup ödül kazanayım. Coinim liste dışı kalmadıkça, platformlar batmadıkça stakede kalmasının zararı yok mantıklı bence

Uzun vade düşünüyorsam uyurken de ekstra kazan***ıyım diye düşündüğüm bir gelir yöntemi :D
Kış uykusundan uyanmış Ayı piyasasında, mantıklı sayılabilecek yatırım yöntemi. 'Risk her zaman vardır' kuralını da unutmamak gerekir. :)
Her yerde risk vardır tabii ki ancak bazı platformlar da stake hizmetini olumlu buluyorum kaldı ki piyasanın tümü elbette risklidir. Mesela bazı yerler stake karşılığında avantajlı kampanyalar sunuyor önemli olan bunları bulup değerlendirebilmek tabii riski de göze alırım. Neyse siz bana uymayın sonuçta herkesin parası önemlidir ben ancak kendi riskimi alabilirim dostlar
para parayı çeker :D yani yüzdesel olarak hesaplama yapıldığı için örneğin x coininden elinizde ne kadar çok varsa stake işlemine koyduğunuz sürece daha fazla alırsınız..uzun süre satmayı düşünmediğim projeleri borsalarda stake imkanı varsa yatırıp adet artırmayı hedefliyorum (ytd)
Staking için doğru platformu seçmek çok önemli. Ödül programları ve staking kazançlarıyla ilgili Forbes Advisor tarafından yapılan en son araştırmaya ve puanlamaya göre Abd' de en kullanışlı kripto para borsaları aşağıdaki gibi.

4.6 puan-Gemini
4.5 puan-KuCoin
4.3 puan-Coinbase
4.1 puan-Binance US