short işlemlerde 97 milyon dolar tasfiye oldu

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
Bitcoin'in dün aniden yükselerek 28.400 lere iğne attı. 1 aydan fazladır 27.000 doların altında işlem gören Bitcoin, Short pozisyonunda olanları terse düşürdü. Toplamda, Okx, Binance ve Huobi gibi borsalarının da aralarında bulunduğu liq tasfiyeleri 97 milyon dolara ulaştı. Tasfiyelerin çoğu Bitcoin'de yaşandı. Ayrıca dün gece, fake spot ETF onaylanma haberi piyasada spekülasyona yol açtı. Haberlerin doğruluğunu lütfen sağlam kaynaklardan yapınız. Global haber sitelerini kullanabilirsiniz.
Etf onaylanma haberinin kısa sürelide olsa btcoine etkisi devasal mum , longta olanlara bende dahil olmak üzere güzel kâr verdirdi diyebiliriz . Fake haber olmasaydı yükselişin kalıcılığının devamı gelebilirdi. Şimdi ise ertelenen etf haberlerinin akıbetinin ne yönde olacağına dair beklentiler fazlalaşırken dün geceki gibi haberin ,markete olan pozitif etkisi gibi bir beklenti oluştu denebilir.
Bu hareket aynı zamanda Eylül ayı opsiyonlarının vadelerinin dolduğu günde gerçekleşmiştir.. Gelecek hafta yayınlanacak olan Coinshares haftalık raporda kurumsalların pozisyonlarına da göz atmakta fayda var.