polygon ekosistemi polygon 2.0 a geçmeye hazırlanıyor

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
Polygon ekosistemi, Polygon 2.0'ye geçişe hazırlanıyor. Bu geçiş öncesinde, Polygon zkEVM ağında büyük bir artış görülüyor. Polygon zkEVM, günlük işlem sayısında rekor kırdı ve kullanıcı sayısında önemli bir artış yaşandı. Polygon Labs, zkEVM'nin güvenlik ve ölçeklenebilirlik açısından üstün olduğunu vurguluyor. zkEVM, diğer sıfır bilgi rollup'ları ve Optimistik rollup Arbitrum ile rekabet ediyor.
Eth ağındaki işlemleri hızlandırmak ve ölçeklenebilirlik sorununu ortadan kaldırmak için tasarlanmış teknoloji olan zkEVM ' nin ismini zamanla daha çok duyacağız .
Geliştiriciler çoklu zincirlerin en iyilerini birleştirerek kusursuz bir ekosistem yaratmayı hedefliyorlar . Deneyimli ekip Polygon 2.0 geçişinden sonra düşük maliyet , yüksek perfonmans , güvenlik alanlarında en iyisini kullanıcılarına sunmak konusunda iddialılar.
Polygon ZkEVM betası 23 Mart 2023'de yayınlanmıştı diye hatırlıyorum, Polygon kurucusu Sandeep Nailwal Polygon’un zkEVM Mainnet’i Ethereum Mainnet’e ulaşan ilk “tamamen EVM eşdeğeri” zk rollup’ı olacak.” şeklinde de vurguluyor, maliyet düşürülmesi güvenlik hız özellikleri de oldukça önemli kıstaslardır.