nft

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
kripto para piyasaları ve nft ler boğa dönemini yaşarken katıldığım bazı satışlarından özellikle solana üzerinden aldığım nft leri iyi fiyattan satmıştım ancak solana 200 dolar civarındaydı o dönem. Eski haline ne zaman döneceğini bilemem nft pazarının ancak hatrı sayılır kâr bırakmıştı..
Bir ara popülerlikte pik yapan piyasa, en ünlüleri Crypto Punk, Bored Ape serisi ve dahası...
Şu yazıyı okurken şubat 2021'de NBA Top Shot platformunda Lebron James smaç smaç nft kartının 208.000 dolara satıldığı zamanlar geldi. Sanatın en güzel yansımasından birinin de Nft olduğunu düşünüyorum
NFT, "non-fungible token"ın kısaltmasıdır ve benzersiz dijital varlıkları temsil eder. Yani, NFT'ler, her biri kendine özgü olan dijital sanat eserleri, koleksiyonlar, müzik parçaları gibi öğeleri temsil edebilir. Bu sayede sanatçılar ve dijital içerik oluşturucuları eserlerini dijital olarak takip edilebilir ve ticaret edilebilir hale getirebilirler. NFT'lerin popülerliği son zamanlarda büyük bir artış gösterdi ve bu alanda birçok ilginç ve heyecan verici projeler geliştiriliyor. Ancak, NFT'lerin de bazı tartışmalı yönleri bulunuyor, özellikle enerji tüketimi ve çevresel etkiler konusunda endişeler dile getiriliyor.
Şu sıralar Btc ağındaki NFT'ler ön planda dönem dönem farklı trend olan ağlar olabliyor