nft

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
NFT, "non-fungible token"ın kısaltmasıdır ve benzersiz dijital varlıkları temsil eder. Yani, NFT'ler, her biri kendine özgü olan dijital sanat eserleri, koleksiyonlar, müzik parçaları gibi öğeleri temsil edebilir. Bu sayede sanatçılar ve dijital içerik oluşturucuları eserlerini dijital olarak takip edilebilir ve ticaret edilebilir hale getirebilirler. NFT'lerin popülerliği son zamanlarda büyük bir artış gösterdi ve bu alanda birçok ilginç ve heyecan verici projeler geliştiriliyor. Ancak, NFT'lerin de bazı tartışmalı yönleri bulunuyor, özellikle enerji tüketimi ve çevresel etkiler konusunda endişeler dile getiriliyor.
kripto para piyasaları ve nft ler boğa dönemini yaşarken katıldığım bazı satışlarından özellikle solana üzerinden aldığım nft leri iyi fiyattan satmıştım ancak solana 200 dolar civarındaydı o dönem. Eski haline ne zaman döneceğini bilemem nft pazarının ancak hatrı sayılır kâr bırakmıştı..
Bir ara popülerlikte pik yapan piyasa, en ünlüleri Crypto Punk, Bored Ape serisi ve dahası...
Şu yazıyı okurken şubat 2021'de NBA Top Shot platformunda Lebron James smaç smaç nft kartının 208.000 dolara satıldığı zamanlar geldi. Sanatın en güzel yansımasından birinin de Nft olduğunu düşünüyorum
Şu sıralar Btc ağındaki NFT'ler ön planda dönem dönem farklı trend olan ağlar olabliyor
Amazon Prime, üyelerine ücretsiz NFT dağıtacağını duyurdu. Üyeler Prime Gaming portalı üzerinden NFT’lerini talep edebilecekler. NFT pazarını genişletmeye devam eden Amazon, prime üyelerine özel, blokzinciri oyunlarında talep edilebilecek ve kullanılabilecek ücretsiz NFT dağıtacak.

Amazon Prime Gaming kısaca: Amazon’un Prime abonelerine sunulan bir portal hizmetidir. Prime Gaming, ücretsiz oyun ve oyun içi içerik gibi, üyelere özel birçok avantajı da beraberinde getirir.

Amazon, NFT oyunlarının yanı sıra League of Legends, Roblox ve Diablo IV gibi devasa oyunların yayıncılarıyla da çalışarak abonelerine ücretsiz oyun içi içerikler sunar.