kenya worldcoini askıya aldı

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
Kenya İçişleri Bakanlığı, kimlik odaklı kripto projesi Worldcoin'in ülke nüfusu üzerinde taşıdığı riskleri değerlendirebilmek için şimdilik faaliyetlerini askıya aldığını duyurdu. Worldcoin, özellikle Nairobi şehrinde önemli bir pazar bulmuş ve çeyrek milyondan fazla kullanıcının kaydını almıştı. Proje, tarama küreleri aracılığıyla çevrimiçi kimlik doğrulaması yapma teknolojisi sunuyor. Worldcoin, üretimi artırarak dünya genelinde daha fazla kişiyi taramayı hedefliyor ve başlangıçta 2 milyondan fazla kullanıcıya sahipti.
Geçtiğimiz hafta listelenen Worldcoin , halen güvenlik endişeleri yüzünden tartışılmaya devam ediliyor . Bu konuda endişeleri gidemediği ve sağlıklı bir açıklamada bulunmadığı için projenin konuşulmaya devam edeceğini düşünüyorum. Projeyle ilgili kafada soru işaretleri bırakması uzmanları ve bazı ülkeleri tedirgin ediyor haliyle. Kenyada kendince tedbir koyarak kurumu incelemek adına önlem almış. Proje geliştiricileri yönetmeliğe uygun ilerliyoruz açıklamasında bulunmuş.
Birleşik Krallık, Almanya, Fransa'dan sonra Kenya'nın güvenlik ve risk nedeniyle Worldcoini radarına alması tartışmaları, soru işaretlerini bitirmeyecek gibi görünüyor. Proje ekibi her ne kadar yönetmeliğe uygun hareket ettiğini söylese de süreci takip etmekte fayda var.