fed faiz kararı bugün açıklanacak

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
ABD Merkez Bankası (Fed), merakla beklenen faiz kararını bugün açıklayacak. Piyasalar, Fed'in faiz artış döngüsünün sona erip ermediğini görmek için büyük bir ilgiyle bekliyor. Geçtiğimiz toplantıda, Fed faiz oranını yüzde 5,25-5,5 aralığına çıkarak son 22 yılın en yüksek seviyesine getirmişti. Reuters tarafından yapılan bir ankete göre, ekonomistlerin çoğunluğu faiz artışının bir süreliğine sona ereceğini tahmin ediyor. Ancak bazı kripto gözlemcileri, Fed'in önümüzdeki dönemde daha fazla faiz artışı yapacağını düşünüyor.

Kripto ticaret firması GSR'ın araştırma analisti Matt Kunke, Fed'in yakın gelecekte iki faiz artışı daha gerçekleştireceğini öngörüyor. Ayrıca, Bank of America da Fed'in eylül ayında faiz artırımına devam edeceğini tahmin ediyor. Son zamanlarda hisse senetleri değer kazandı ve ekonomi için yumuşak bir iniş beklentisi arttı. Ancak bu durum, riskli varlıklar dahil olmak üzere yatırımcıların aşağı yönlü bir baskıya maruz kalabileceğini gösteriyor. Öte yandan, Bitcoin spot ETF umutları ve olumlu ekonomik senaryo desteğiyle yüzde 16 gibi dikkate değer bir artış gösterdi. Yatırımcılar, Fed'in alacağı kararı ve gelecekteki faiz politikasını yakından takip edecek.
Fed faiz kararını tamamıyla unutmuşum, tahminimce 25 bazlık bir puan artışı olacaktır tabii markette volatile de yaşanabilir. Bakalım faiz artışıyla market hangi yöne evrilecek ve hala 29k bandındayız, 100 dolar civarı yükselip düşüyor dünden bu yana :D
Beklendiği gibi 25 baz artış oldu. Fed' in açıklamalarından anladığımız kadarıyla faiz arttırmaya devam edecekler .
Aslında bu seferki faiz açıklamasında daha öncekilerde olduğu gibi volatily yaşanmadı . Hatta attığı twette CZ , " Bitcoin stabil coinlerden daha stabil esprisi yaptı. Marketin bu haberi önceden fiyatladığını düşünüyorum. Ayın 24 ' ünde btc 28850$ iğneledi ve akabinde toparlandı. Btc' de önemli olan 29800$ üzeri kapanış yapması daha güvenli olur.