adel hisse senedi

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
Adel Kalemcilik, kırtasiye ürünleri ve kalemlerinin yanı sıra oyuncak üretimi ve satışı ile öne çıkan bir şirket olarak dikkat çekiyor. Ayrıca, dünya çapında ünlü kalem markası Faber-Castell'in Türkiye'deki satışını yapmakta ve bazı ürünleri kendi adına üretmektedir. Şirket, ürün güvenliği ve kalitesine büyük önem vererek, "Kendi çocuklarımıza kullandırtmayacağımız hiçbir ürünü piyasaya sürmemek" ilkesini benimsemektedir.
Bedelsiz sermaye artırımı potansiyeli yatırımcıların dikkatini çekiyor. Şirketin, özkaynakları, ödenmiş sermayeye bölünerek hesaplanan bedelsiz potansiyeli yüzde 468,5 olarak sonuçlanıyor.

Ayrıca, Adel Kalemcilik 2017 yılında Borsa İstanbul'da işlem gören ve çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim performansları üst seviyede olan şirketlerin dahil edildiği BIST Sürdürülebilirlik Endeksi'ne girmeye hak kazanmıştır. 1996 yılında halka açılan şirket, Borsa İstanbul'da yüzde 22,60'luk payı ile işlem görmektedir. Son 20 yılda dolar bazında 6 kat büyüyen Adel Kalemcik, son 10 yıldır düzenli olarak temettü dağıtarak yatırımcılarına kazandırmayı sürdürmektedir. Adel Kalemcilik (ADEL), 27 Eylül'de pay başına net 0,69 TL temettü dağıtacak ve ödemeler nakit olarak 29 Eylül'de hesaplarda olacak.

Son finansal verilere göre, Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (ADEL), 2022 yılının son çeyreğinde 37 milyon 492 bin TL net kar açıklamış ve aynı şekilde 2023'ün 1. çeyreğinde 37 milyon 905 bin TL net kar elde etmiştir.

Şirket, sadece iş dünyasında değil, topluma da faydalı olmak amacıyla sürdürülebilir projelere destek vererek ve eğitimde yaratıcılığı destekleyen sponsorluklar ve sosyal sorumluluk projeleri yürüterek "iyilik" değerini özümsemektedir. Adel Kalemcilik, başarılı bir performans sergileyerek hem iş dünyasında hem de toplumsal alanda önemli bir rol üstlenmektedir.