bitcoin

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
Bitcoin, dijital bir para birimidir ve geleneksel bankalar veya hükümetler gibi merkezi otoritelere bağlı olmadan çalışır. Satoshi Nakamoto takma adını kullanan bir kişi veya grup tarafından 2009 yılında oluşturuldu. Bitcoin'in temel teknolojisi olan blockchain, tüm işlemlerin güvenli bir şekilde kaydedildiği ve doğrulandığı bir dağıtık defter sistemidir.
Adına şiir yazılası By Powered Satoshi Nakamato'nun muhteşem eseri.
Bitcoin bugün yeniden 30.000 doları gördü yeşil piyasa görmek iyi geliyor. :)
Bitcoin i çok seviyorum niyeyse ama enflasyon karşısında beklediğim tepkiyi gösterememesi beni hayal kırıklığına uğrattı kısmen..yaşatacağı yeni bir boğa piyasası bizleri ve cebimizi mutlu eder :)
Kripto paralarda SEC şoku devam ederken, bir yandan nakitte duranlar için bu kriz alım fırsatı olarak değerlendirilse de kriptolarda riski ve psikolojiyi yönetebilmenin önemi her zaman bilinmelidir. Sektör, gelişmeye geliştirilmeye açık ve dinamik bir yapıdır. Piyasayı etkileyen manipülasyonlar, FUD haberler düşüş sürecini hızlandırsa bile yükselişi de hızlandıran etmenler her zaman vardır. Sonuç olarak, belki krizler ara sıra var olacaktır ve her anlamda krizlerin üstesinden gelmemiz için kendimizi geliştirmemiz oldukça önemli.
Şu anda 25.900 dolar civarında ve 611.000 TL civarında işlem gören, kripto paraların atası olan coin...
Benim en kolay btc tanımım :) Herhangi bir kuruluşa ve tek bir yöneticiye bağlı olmayan ağlar aracılığıyla transfer edilen riskli varlıklar olmasına rağmen en çok kazandıran yatırım aracıdır .
Teknoloji geliştikçe sanal para fikrinin ortaya çıkmasıyla geliştiricisi Satoshi Nakamoto , ABD' nin en büyük bankalarından biri olan Lehman Brothers 'in batmasından kısa bir süre sonra bitcoin projesini başlattı.
Son zamanlarda DXY a olan ters korelasyonu ve Amerikan endekslerine olan korelasyonu oldukça düşmüştür.