bitcoin

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
Kripto paralarda SEC şoku devam ederken, bir yandan nakitte duranlar için bu kriz alım fırsatı olarak değerlendirilse de kriptolarda riski ve psikolojiyi yönetebilmenin önemi her zaman bilinmelidir. Sektör, gelişmeye geliştirilmeye açık ve dinamik bir yapıdır. Piyasayı etkileyen manipülasyonlar, FUD haberler düşüş sürecini hızlandırsa bile yükselişi de hızlandıran etmenler her zaman vardır. Sonuç olarak, belki krizler ara sıra var olacaktır ve her anlamda krizlerin üstesinden gelmemiz için kendimizi geliştirmemiz oldukça önemli.
Bitcoin, dijital bir para birimidir ve geleneksel bankalar veya hükümetler gibi merkezi otoritelere bağlı olmadan çalışır. Satoshi Nakamoto takma adını kullanan bir kişi veya grup tarafından 2009 yılında oluşturuldu. Bitcoin'in temel teknolojisi olan blockchain, tüm işlemlerin güvenli bir şekilde kaydedildiği ve doğrulandığı bir dağıtık defter sistemidir.
Şu anda 25.900 dolar civarında ve 611.000 TL civarında işlem gören, kripto paraların atası olan coin...
Adına şiir yazılası By Powered Satoshi Nakamato'nun muhteşem eseri.
Bitcoin bugün yeniden 30.000 doları gördü yeşil piyasa görmek iyi geliyor. :)
Bitcoin i çok seviyorum niyeyse ama enflasyon karşısında beklediğim tepkiyi gösterememesi beni hayal kırıklığına uğrattı kısmen..yaşatacağı yeni bir boğa piyasası bizleri ve cebimizi mutlu eder :)
Benim en kolay btc tanımım :) Herhangi bir kuruluşa ve tek bir yöneticiye bağlı olmayan ağlar aracılığıyla transfer edilen riskli varlıklar olmasına rağmen en çok kazandıran yatırım aracıdır .
Teknoloji geliştikçe sanal para fikrinin ortaya çıkmasıyla geliştiricisi Satoshi Nakamoto , ABD' nin en büyük bankalarından biri olan Lehman Brothers 'in batmasından kısa bir süre sonra bitcoin projesini başlattı.
Son zamanlarda DXY a olan ters korelasyonu ve Amerikan endekslerine olan korelasyonu oldukça düşmüştür.

Bugün Satoshi Nakamoto' nun ismini kullanan bir X (Twitter) hesabı bir tweet atmış, ilginç olan kısım bu hesabı Bitcoin' in orijinal X hesabı tarafından takip ediliyor olması. İlk başta aklıma Bitcoin hesabının hacklendiği ve bu hesap takip edildiği geldi ancak yıllardır takip edilen bir hesap olduğunu öğrendim. Yine de bu hesap tarafından atılan tweetlerdeki bağlantılara tıklamamak gerekli. Satoshi bir kişi veya belirli bir grup olarak biliniyor, yıllardır sessizliğini korurken böyle bir tweet atılması çok ilginç. Tweet' te yazılan yazı aşağıdaki gibi:

“Bitcoin bir yüklem makinesidir. Önümüzdeki aylarda teknik incelemede açıkça yer almayan farklı yönleri inceleyeceğiz. Bu yönlerin tümü Bitcoin’in parçalarıdır ve önemlidir. Bu fikirlerin bazılarına ilk yıllarda değinildi; şimdi tahmin yürütme ve açıklama zamanı.”
Şuraya Bitcoin Ath'ını kırdı ve geri çekildi demeye geldim gerçi 73-74 lere geldi biraz boğa havası yaşattı ama düzeltme yapması gerekiyordu tabii Grayscale'nin satış yapması, İran İsrail gerilimi falan derken 10K gibi bir düşüş oldu biraz fazla ya da az olabilir yuvarlak olması açısından 10K dedim küsürat sevmediğim için. Halvinge birkaç gün kaldı halving olduktan sonra Bitcoin ne olur kestirmek zor ama genel kanı düşüşten yana olsa da ben uzun vade de pozitif bir fiyatlama göreceğimizi düşünüyorum anlık olarak $61,273.81 fiyattan işlem görüyor