audio coin yorum

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
Merkeziyetsiz bir blokzinciri ağı üzerinde oluşturulan, yenilikçi özellikler sunmasıyla bilinen Audio için digital müzik platformu diyebiliriz. Ethereum destekli platform müzisyen ve dinleyicilerden oluşan kazanç sağlamalarına olanak sağlayan topluluk olarak, programcıları Roneil Rumburg ve Forrest Browning tarafından ortaklaşa kurulmuştur. Platform 100 binin üzerinde sanatçının içeriklerini barındırmasıyla biliniyor.
AUDIO token, ağın güvenliğini sağlamak amacıyla kullanıldığı gibi Kullanıcılar, AUDIO tokenlarını stake ederek gelir elde edebilirler ayrıca Sanatçılar, coinlerini stake etmeleri durumunda NFT koleksiyonlarını platformda sergileme avantajına sahiplerdir. Binance, Kucoin, Biget gibi borsalarda işlem görmekte olup fiyatı 0.1542$ arzı ise 1.201.020.974 AUDIO ' dur. Market sıralaması 141. olan coinin ATH ' si 4.95$ ' dır.
Bilgi amaçlı yazılmış olup tavsiye içermemektedir.
Anladığım kadarıyla Audio müzik dünyasını merkeziyetsizleştirmeyi amaçlıyor, ve topluluğun müzikseverlere,sanatçılara geliştiricilere, hayranlara ait olduğunu belirtiyor ve pek rastlanmamış müzikleri topluluğun hizmetine sunuyor. Ayrıca çok iddialı olsa da 1 milyondan fazla müzik seçeneği olmakla beraber ücretsiz kullanılabilmektedir. Yani hem token stake ederek stake geliri elde ediliyor hemde ücretsiz kaliteli müzik hizmeti veriliyor, kimbilir belki de ilerleyen yıllarda yeni bir Spotify gibi karşımıza çıkarlar.
Audio,140 bin üyeli dev bir topluluğun bir araya geldiği bu platform, dünyaca ünlü sanatçılar arasında Skrillex, Zedd, Kenny Beats, Matt Ox, Aluna, Lolo Zouai gibi isimlerin eserlerini paylaşma fırsatı bulduğu bir müzik arenasıdır. Bu alanı temsil eden token de audio' dur.
Global, büyük borsalarda parite çeşitliliği olan ve listeli olan bir coindir bu açıdan çeşitlilik olması pozitiftir. Piyasa değeri bakımından anlık olarak market sıralaması 163'e ilerlemiş. Verilere göre önce POA ağında kurulmuş daha sonra Solana ekosisteminde aktif olan merkezi olmayan müzik akış protokolüdür. Audius ağının çalışmasında sanatçı, hayran, node işleten kişiler olarak farklı gruplar etkindir ve daha önceden de bildiğimiz müzik Apple Music, Tidal Hifi, SoundCloud vb sektörlerini ana rakip olaak görüyorlar. Veriler güzel bir proje olduğunu gösteriyor ancak rekabetçi bir sektördeyiz dolayısı ile sürdürülebirlik ve proje özelinde gelişmelerin fiyata etki edeceğini düşünüyorum.
ABD merkezli kripto para hizmeti sunan Prime Trust Şirket' i geçtiğimiz Ağustos ayında iflas başvurusunda bulunmuş ve Audio yatırımcısını bu durumdan panik olmuştu .Nedeni ise Şirketin elinde bazı kripto paralar olduğu ve bunlardan en çok elinde bulundurduğu Audio coin olduğu açıklandı. Haberin etkisiyle fiyatta o dönem ard arda düşüşler yaşamış ve bir süre sonra toparlandığı görüldü. Bugün baktığımda ise 24s hacminde %15 artış olduğu görülürken fiyat 0.2137$ gördü.
Müzik akış hizmeti olan Audius, Auido coin sayesinde kullanıcıların sanatçılarla etkileşimini destekleyen bir blokchain platformudur . Platform 2021 yılının Ocak ayında 2.9 milyon kullanıcıya sahipken hızla büyüyerek kıza zaman sonra kullanıcı sayısı ikiye katlamış ve halende kullanıcıların ilgi gösterdiği platform olarak biliniyor. Platformun bu denli ilgi görmesi Audio coini dinamik tutmaya ve popülerliğini sürdürmesine olanak sağlayacaktır.
Müzik endüstrisinin yıllık gelirinin küçük bir kısmı sanatçılara ulaşıyor. Gelecekte, Audius ağı, küresel bir ücret havuzunu yöneterek değer transferlerini sağlayacak. Sanatçılar, kendi dağıtım araçlarını kontrol etme ve sektördeki geçmiş hataların tekrarlanmasını önleme konusunda Audius platformu önemli bir katkı sağlayacaktır.
Blockchain ve Müzik endsürtisini birleştiren, sanatçılarla topluluğu buluşturan ödül dağıtan bir platformdur bu açıdan baktığımızda aslında bir nevi kazan kazan platformu olarak görüyorum. Mesela müzikseverler ellerinde ki Audis jetonunu kullanarak premium seçeneklerine erişebiliyor ve zaten stake ile ödül sistemi olan merkeziyetsiz bir yapıdır. Bu proje bildiğimiz birçok merkezi ya da önde gelen borsalarda farklı işlem çiftlerinde listeli olması ayrı bir avantajdır bence.
Audius'un temel amacı, sanatçıları, geliştiricileri ve müzik hayranlarını bir araya getirerek geleneksel müzik endüstrisini yeniden şekillendirmekti. Merkezi olmayan bir yapı sunarak sanatçılar, müzik yapımcıları ve dinleyiciler arasında doğrudan etkileşim ve işbirliği sağlamayı amaçlıyor. Her alanda olduğu gibi, müzik sektörünün de kripto sistemlerine dahil olması için Audius, bulunmaz bir fırsat sunuyor gibi görünüyor.
Audius, Solana blokzinciri üzerinde çalışan ve AUDIO tokeni ile desteklenen merkezi olmayan bir müzik yayın platformudur. Sanatçılar ve dinleyiciler arasında doğrudan etkileşim sağlayarak müziğin satılmasını ve dağıtılmasını mümkün kılar. Platform, geleneksel müzik yayın platformlarına göre avantajlar sunar, örneğin, sanatçılar telif haklarını kontrol edebilir, dinleyiciler adil bir ödeme sistemi ile etkileşimde bulunabilir. AUDIO tokeni, platformun işleyişi, sanatçılara ödeme yapma, dinleyicilerden ödeme alma, güvenliği sağlama ve yönetişime katılım için kullanılır. Platformun özellikleri arasında yüksek kaliteli ses yayını, telif hakkı kontrolü, şeffaf ödeme sistemi ve sosyal medya özellikleri bulunmaktadır. 2022'de büyük bir kullanıcı artışı gösteren Audius, merkezi olmayan müzik yayınında önemli bir rol oynayabilir.