ask me anything

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
İngilizce dilinde bildiğimiz üzere “Ask Me Anything” olan AMA teriminin Türkçe karşılığı “Bana İstediğini Sor” anlamını taşımaktadır. Kripto para topluluklarında, borsa gruplarında, Twitter veya bir çok platformda denk geliriz. Bu tarz etkinlikler genelde yeni piyasaya sürülecek ya da devam eden projelerin toplulukla etkileşimi sağlanır. Proje ekibi, topluluğa proje hakkında bilgi verirken topluluk tarafından sorulan sorulara cevap verir ve ödüllendirme yönteminin uygulanması ayrıca heyecan vericidir. Benim gibi bilgiye su gibi ihtiyacınız varsa AMA aktiviteleri kriptonun faydalı nimetlerinden biridir, hem bilgi hazinesidir hem de toplulukla buluşan proje ekibi için de verimli bilgilendirici bir süreçtir.
Çoğu kullanıcının soruların cevaplarından çok ödül kazanmak için dahil olduğunu düşündüğüm etkinlik türü. Win - win olayı diyebiliriz. Ekip projesini tanıtıp insanların aklındaki soruları cevaplarken ödül dağıtımlarında katılan kişiler ödül kazanabiliyor.
Yeni çıkan proje tanıtımı yada bilinen projenin yeni işbirliği veya haberini etkinlik tadında, proje yetkilisi ve admin eşliğinde sosyal topluluklarda yapılan paylaşımdır. Bu etkinlikte yeni güncellemeler ve bilgiler paylaşılırken bazılarında dinleyici yada okurlara ödül dağıtımı gerçekleşir . En eğlenceli kısmıda bu olsa gerek :)
Genellikle borsa ekibi tarafından düzenlenen etkinlik , proje ekibiyle ortak belirlenen gün ve saatte katılımcılar ile gerçekleşir. İşleyişi ise proje ekibinden ilgili kişi kripto projesi hakkında sunum yapar ve adminin sorduğu soruları cevaplar. Son bölümlere yaklaşınca yatırımcının merak ettiği sorular platforma gönderilip bir kaçı seçilerek ekip tarafından yatırımcı aydınlatılır. Artık final bölümüne gelindiğinde ödül kısmına geçilirken bazen ödül konseptinde olmayan etkinliklerede denk gelebiliriz
Yatırım yapılan yada yapılması düşünülen projenin gidişatını ve hedeflerini öğrenebilecek ve yatırımcının aklındaki soruların cevabının bulunabileceği ,soru cevap şeklinde ilerleyen sohbet olarak tanımlanır. Bir çok kez bende soru göndererek katıldım ve sorumun seçilmesinin ardından ödül aldığım kripto etkinliği oldu . Bu etkinlikte de en çok katılımcının yoğun olduğu Kucoin borsası olarak biliyorum .
AMA etkinlikleri, projelerin veya kişilerin topluluklarına yönelik açık diyalog platformları olarak öne çıkar. Bu etkinlikler, genellikle belirli bir konu, projenin gelişimi, gelecek planları veya topluluktan gelen sorular gibi odaklı konular etrafında gerçekleşir. AMA etkinlikleri, projelerin şeffaf olmalarını ve topluluklarına güven inşa etmelerini sağlar. Sosyal medya platformları veya çevrimiçi forumlar üzerinden duyurulan bu etkinlikler, katılımcılara önceden veya etkinlik sırasında sorularını iletmelerine olanak tanır. Canlı bir şekilde gerçekleşen AMA etkinlikleri, projenin temsilcisi veya kişisi tarafından topluluktan gelen sorulara anlık yanıtlar verilmesini sağlar. Bu etkinlikler, projelerin şeffaflığını artırmanın yanı sıra topluluk bağlılığını güçlendirmek ve projenin gelişimine topluluktan geri bildirim almak için etkili bir iletişim aracıdır. Kripto projelerinin başarısında ve topluluklarının güçlenmesinde önemli bir rol oynarlar.