algofi kapanıyor

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
Algorand'ın en büyük DeFi protokolü olan Algofi, faaliyetlerini durdurma kararı aldı. Protokol, en yüksek standartları koruyamadığı gerekçesiyle kapatma kararı aldı ve yakın gelecekte sadece para çekme moduna geçecek. Algofi, kullanıcılara ALGO tokenleriyle faiz kazanma, ödünç alma ve takas etme imkanı sunan bir borç verme protokolüydü. Ancak, ekip, protokolü istenilen düzeyde sürdürme desteğini sağlayamayacaklarını düşündüğü için faaliyetlerini sonlandırmaya karar verdi.

Algofi'nin kapanması aylar sürebilecek ve ekip, likiditenin diğer protokollere kaymasına izin vererek kripto piyasasındaki etkileri en aza indirmeye çalışacak. Algofi'nin tüm operasyonu kapanacak ve sosyal medya hesapları da devre dışı bırakılacak.
Bu kararın ardından Algorand ağındaki kilitlenen varlıkların toplam değeri düşüş yaşadı ve Algofi'nin TVL'si de düşüş gösterdi. Ancak, ALGO tokeni Algofi haberlerine oldukça iyi tepki verdi ve değer kaybını minimumda tuttu.
Geçtiğimiz dönemde FiFA dünya kupası sponsoru olan Algo yükseliş sonrası düşüşe geçen coin , SEC ' in açtığı davalar ve menkul kıymetler olduğu söylemiyle düşüşü derinleşmişti. Algofinin kapanma kararındaki en buyuk etken ise ABD ' nin sert düzenleyicileri sebep göstermesi olmuş. Kapanma kararı Algo' nun fiyatında negatif etki yarattı.