abd de kripto yasası kabul edildi

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
ABD'de, kripto endüstrisi için önemli olan iki yasa tasarısı sonunda onaylandı. Bu gelişme, kripto topluluğu için umut verici bir adım olarak görülüyor. Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, 21. Yüzyıl için Finansal İnovasyon ve Teknoloji Yasası'nı 35-15 oyla kabul etti. Bu yasa, kripto şirketlerinin ne zaman CFTC ya da SEC'e kaydolacaklarına ilişkin kuralları belirleyecek ve projelerinin merkeziyet düzeyini SEC'e bildirme gerekliliği getirecek. Aynı zamanda, tasarıda şirketlerin dijital varlıkları CFTC'ye dijital emtia olarak kaydettirebilme süreci de yer alıyor. Cumhuriyetçi Kongre Üyesi French Hill, tasarının komiteden geçmesinden gurur duyduğunu ve iki partinin desteğiyle ilk engeli aştığını belirtti.

Diğer yandan, Blokzincir Düzenleyici Kesinlik Yasası, Cumhuriyetçi Kongre Üyesi Tom Emmer ve Demokrat Kongre Üyesi Darren Soto tarafından destekleniyor. Bu yasa, blokzincir geliştiricileri ve hizmet sağlayıcıları için zorlukları ve gereksinimleri ortadan kaldırmayı hedefliyor. Madenciler, çoklu imza hizmet sağlayıcıları ve merkeziyetsiz finans platformları gibi blokzincir alanında faaliyet gösterenler için yönergeler getirerek düzenleyici netlik sağlamayı amaçlıyor.
ABD ' nin yasayı onaylaması kripto için belirsizliğin ortadan kalkması ve daha fazla ülke tarafından tanınması adına iyi bir gelişme . Ayrıca yetkililer ve düzenliyiciler arasında kabul edilen yasa köprü görevi görecektir . Kripto geliştiricileri bu haberle derin bir nefes aldı diyebiliriz. Bu sene kripto yasaları ve düzenleme haberlerini fazlaca duyacağız gibi ..