sam bankman fried hapse gönderildi

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
Kripto borsası FTX'in kurucusu Sam Bankman-Fried, mali suçlamalarla ilgili Ekim ayındaki duruşması öncesinde hapse gönderildi. Yargıç Lewis Kaplan, Bankman-Fried'in tanıkları tahrif etme girişimleri nedeniyle kefaletinin iptal edildiğini açıkladı. Bankman-Fried'e havale, emtia ve menkul kıymetler dolandırıcılığı dahil olmak üzere çeşitli suçlamalar yöneltiliyor. Savcılara göre Bankman-Fried, tanıkları etkilemeye çalıştı.

Savunma ekibi, Bankman-Fried'in Super Bowl'u izlemek için özel bir ağ kullanması gibi nedenlerle kefalet koşullarının değiştirilmesini talep etti. Ancak mahkeme, Bankman-Fried'in kefaletinin iptal edilmesine karar verdi. Bankman-Fried'in eski FTX.US genel danışmanı Ryne Miller'a ulaşması ve eski Alameda Research CEO'su Caroline Ellison'ın günlüğünün bir bölümünü New York Times ile paylaşması da suçlamalar arasında bulunuyor.
Davanın hakimi Sam'ın en az iki defa tanıkları etkilediğini ifade etmiş, yani en az iki defa olması sayıca birçok kez olduğunu ifade ettiğini düşünüyorum. Avukatların kefaletin iptaline yapılacak itiraza kadar Sam'ın tutuklanmama talebi mahke tarafından red edilmiş ve kefaletin iptal ediilmesine ilişkin itirazlar başarılı olmazsa Sam Bankman 2 Ekim'deki davaya kadar hapiste kalması bekleniyor.
Kefaletle serbest bırakılmasının akabinde tanıkları etkilemek suçundan yeniden cezaevine gönderilme haberi piyasalarda da yakından takip edildi. Sam Bankman' nın kısa sürelide olsa şok yaşadığını tahmin ediyorum .
Bankman 'nın avukatları olayda spekülasyon ve yetersiz kanıtlar nedeniyle itiraz etsede 8 ayrı suçtan dosyası bulunan finansal dolandırıcının bir süre daha cezaevinde kalacağı yönünde