koton hisse senedi

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
1988 yılında İstanbul'da kurulan Koton Mağaza moda ve parekende alanın faaliyet gösteriyor. Şirket, 1996 yılında yurtdışına açılarak faaliyet turunu ve alanını genişletmiş, 2000 binli yıllarda ise Ortaldoğu, Balkan ve Rusya'da magazalaşarak bayi zincirine yeni halka eklemiştir. Koton 1000'de fazla parekende satış noktası olan ve mağazacılık sektöründe öncü şirketlerden biridir. Şirket hisseleri 10 Mayıs günü KOTON kodu ile 30.50TL'den halka arz oldu. Koton hisse bugün %5 düşerek fiyatı 28.58 TL oldu. Taban giden hisse yarın piyasaları açılış ile takip edilmeli.
Yatırım tavsiyesi değildir.
Son iki halka arz tamamı ile hayal kırıklı yaşattı Koton ilk günden taban açtı, Lilak ilk gün tavan açtı ikinci üçüncü gününde zaten batırdı devre kesici uygulandı haliyle Ky yani küçük yatırımcılar da haliyle panik satışı yaptı üzücü bir tabloyla karşılaştık Spk'nın çok ciddi bir şekilde dikkat etmesi gerek, ya halka arzlara ara verilmeli ya da 3 haftada bir belki de 2 hafta da bir arz onayı vermelidir açıkçası bist bana artık kriptodan daha riskli gelmeye başladı. Koton özelinde yazmıyorum ama yatırımcıyı da küstürmenin alemi yok.
Son dönem halka arzlar kazandırmadığı gibi gibi işlemler tabanda giderek yatırımcı zarara uğratılıyor. Yanlış bir strateji, kötü zaman bistte de önem arz ediyor. Bu durumda yeni başlıcak arzlara güven azalması söz konusu. Böyle devam ederse katılımın giderek azalacağını düşünüyorum. Kendi adıma söyleyebilirim ki biraz bisstte de risk almayıp uzak durmak en iyisi. Ytd