elon musk x'te engelleme özelliğini kaldırıyor

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda, platformdaki engelleme özelliğini kaldırmayı planladığını duyurdu. "Tesla Sahipleri Silikon Vadisi" adlı hesap ise neden kullanıcıların "sessiz" özelliğini tercih etmediğini sorgulayan bir yorum yaparak konuya değindi. Diğer kullanıcılar hızla yanıt verdi ve çoğunlukla engelleme işleminin neden önemli olduğunu açıklayan görüşlerini paylaştı. Bu adım, sosyal medya deneyimini etkileyen önemli bir değişiklik olarak dikkat çekiyor.
Elon ' nun X platformu için yaptığı sözde değişiklikler beni ve benim gibi düşünenleri memnun etmiyor malesef . Bu aralar fazlasıyla İstediği gibi kural ihlalini sebeb göstererek hesapları askıya alma yada tamamen kısıtlama uyguluyor .Kural ihlalim olmamasına rağmen hesabım askıya alındı mesela :( İtirazıda kabul etmiyorlar .Bir diğer kullancılarda Hesapları görüntülenme sayısının azlığından bahsediyor . Bu bana kullanıcıları , platformu artık finansal olarak işletmeye zorluyormus gibi geliyor. Şimdi de engelleme özelliğini kaldırması konuşuluyor . Aldıkları bu kararlarla platforma sağlayacağı eksileri ve artıları ilerleyen zamanda görücez
Hiççç hoşlanmadım bu durumdan, ne yani sevmediğim insanların tweetini görmek istemiyorum ve engellemek istiyorum, Elon'u bazen anlamak oldukça zor hatta sınırları zorlamaya çalıştığını düşünüyorum, şurada özgür özgür takılıyoruz. Bence Elon bunu yapacağına siteyi eski haline getirirse daha çok mutlu oluruz ayrıca zibilyon tane saçma sapan dolandırıcı bot hesaplar var önceliği bence bunlara çözüm bulmak olmalı.
Şu özelliğin kaldırılması ütopik geliyor gerçi geçen yıl konuşulmuş ama Elon Musk akışı kısıtlamıştı, sanıyorum ki tepki gelince geri adım attı, engelleme özelliği her ne kadar platform sahibi olsan da kullanıcının sınırlarına müdahale etmek yanlış platforma zarar verir fikrindeyim ve Elon daha yeni X ismini tam olarak aldı, eneglleme özelliğinden de vazgeçeceğini zannediyorum.