dot coin yorum

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 2
Polkadot, özel blok zincirlerden oluşan bir ağı birbirine bağlayan ve güvence altına alan, yalnızca belirteçlerin değil her türlü veri veya varlık türünün zincirler arası aktarımını kolaylaştıran ve böylece blok zincirlerin birbirleriyle birlikte çalışabilmesine olanak tanıyan, açık kaynaklı, parçalanmış, çok zincirli bir protokoldür. Coinmarketcap verilerine göre piyasa değeriyle 14. sırada yer alıyor. Günlük piyasa hacminde yüzde 17 yükselerek 28. sıraya yerleşmiş. Projenin toplam arzı 1,374,388,829 DOT toplam arzın yaklaşık 1,242,128,327 DOT dolaşımda bulunuyor. Proje 2020 yılında bep20 ağında piyasa sürülmüş. 2021 boğa sezonunda 54 dolarda ATH tazelemiş. Güncel olarak 4.70 dolardan işlem görüyor. Binance, Coinbase gibi büyük borsalarda listeli olarak bulabilirsiniz. Zamanında sepetimde olan bir coindi yeni boğa piyasasında iş görür mü bilmiyorum. Takip listesine eklenebilir. Yatırım tavsiyesi değildir.
Ath seviyesinde ve Btc'nin o enfes yükselişi zamanında aldığım, güvendiğim ekosistemi olan bir coindir ama kendi hatam sebebiyle hemen hemen 2 yıldır içerdeyim, diğer ekosistemi olan coinlere göre Dot biraz ağır hareket ediyor. Olası bir boğada yükseliş yaşayabileceğini hissediyorum ve ağır hareket etmesine rağmen yatırımcıları projeye güveniyor tekrar ath seviyesine gelir mi net bir şey demek imkansız, yeşil mumları bol olsun :)
Polkadot Web3 vakfı tarafından kurulmuş açık kaynaklı proje olmakla beraber Polkadot'un oluşumunda yaklaşık 100 geliştirici ve 5 ekip görevlendirildiği bilgisi var. Açık artırma yöntemiyle parachain projelerini destekleyebilme, stake gibi hizmetlerini yürütüyor. Geçtiğimiz boğa piyasasında güzel bir yükseliş yakalamış tabii piyasanın düşmesiyle Dot dahil birçok coin düşüş trendine girmiş. Son birkaç zamandır küçük yükselişler yapıyor zaten ama yeterli değil tabii belkide zamana ihtiyaç vardır.
Dot, boğa piyasasında elimde bulunan sağlam projelerden biriydi. Ekosistemi çok gelişmiş. Polkadot ağında projeler de çıkmaya başlıyordu ki ayı piyasası baş gösterdi. Eski yerine gelir mi bilemem ama favorilerime aldığım takibimde olan bir proje.
Marketin majör coinlerinden fakat ağır ilerleyen coinler arasında yer alıyor . Deneyimli ekibi ve güçlü projesi olmasına rağmen geride kaldığını beklenen büyük atağını uzun süredir yapmadığını biliyorum. Yatırımcısının vadeliden çok hold tarafında daha fazla olduğunu düşündüren izlenim bırakıyor bende
4s'lik yükselen trend yapısı mevcut olduğu ve 4.895$ direnç üzerinde tutunduğu görülüyor . Bu seviye üzerinde kalırsa bir sonraki 5.056$ ' a gidebilir . Ancak aksi yönde hareket eder 4.895$ altına sarkar ve kapanış yaparsa 4.713$ ' daki trend desteğine çekilir. Burada da tutunamaz ise 4s'lik pivot desteği 4.635$ ' a gelme ihtimali görülüyor. Ytd
Kripto ekosistemi için önemli gördüğüm ve marketin düşüşe girdiği dönemlerde parçalı alım yapılarak al unut dediğim projelerden biri. Ekibi sosyal medyadan takipteyim ,uzun vadede güzel işler çıkacağını bildiğim için bana göre yatırımlık ve gelecek vaad eden coinler arasında .
Polkadot'u incelediğimizde aslında kendi yerel tokeni Dot'u elinde bulundurulanlar tarafından adil şeffa yönetibilir bir mekanizmaya sahip olduğunu, Dot sahiplerinin mevcut önerileri veya protokol değişikliklerini oylama yaparak yönetim kararlarına etki edebileceğini görebiliriz. Dikkatimi çeken bir diğer nokta ise Dot tokenin operasyon, ağ yönetişimi ve birleştirme gibi 3 amacının olduğunu ifade edebilirim. Ha fiyat istediğimiz gibi mi elbette değil, şu an bu projenin en azından şu süreçte minimum 10 dolar olmasını beklerdim bunun haricinde genel olarak baktığımıza negatif bir durum sezmedim ytd.
Polkadot (DOT), gelecekteki blockchain inovasyonlarına büyük potansiyel sunan ve kişisel portföyümde önemli bir yere sahip bir kripto para. Çoklu zincir etkileşimi ve veri paylaşımını kolaylaştırma kapasitesi ile dikkat çekiyor. Ayrıca, DOT token'ları ağın yönetişimine katkıda bulunur ve sahiplerine staking fırsatları sunar. Polkadot'un güçlü topluluk desteği ve deneyimli kurucu ekibi, projenin başarısı için olumlu faktörlerdir. Ancak kripto yatırımlarının risklerini unutmamak önemlidir.
Polkadot, çok zincirli bir blockchain platformu olup, Relay Chain ve Parachain'lerden oluşan bir mimariye sahiptir. Ethereum ve diğer platformlarla uyumludur. Proof-of-Stake konsensüs mekanizması kullanarak güvenliği artırır ve aktif bir topluluğa sahiptir. Uzun vadeli potansiyeli, Web3, DeFi ve işletmelerle ilgili alanlarda öne çıkıyor. Ancak, teknik riskler, piyasa koşulları ve regülasyonlar gibi faktörler dikkate alınmalı ve yatırım öncesinde detaylı bir araştırma yapılmalıdır.