curve finance kullanıcıların zararını telafi etmeyi planlıyor

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
Merkezi olmayan finans (DeFi) platformu Curve Finance, yaşanan 62 milyon dolarlık saldırı sonucu etkilenen kullanıcıları tazmin etmeyi hedefliyor. Yapılan açıklamada, saldırının ardından başlatılan soruşturmanın %79'unun tamamlandığı ve etkilenen her kullanıcının tazminat alacağı belirtildi. Saldırganın Vyper derleyicisinin zayıf noktalarını hedeflediği ve saldırının DeFi ekosistemine yayıldığı ifade edildi. Saldırının ardından saldırganın iade ettiği fon miktarı ise 4,821 Ether oldu.
Anlık olarak Curve 0.58 centten işlem görüyor, Curve'nin kullanıcıların zararını tanzim etmeyi hedeflemesi Crv'yi eski fiyatına kısa zamanda taşımasa da orta vade de güven ortamı oluşursa pozitif etkileyeceğini düşünüyorum.
Curve Finance platformunun yaşadığı saldırı ve çalınan miktar sebebiyle CRV fiyatını olumsuz etkilemişti. Bunun yanı sıra DeFi ekosistemi içinde olumsuz bir olay olarak kaydedilmiş. Akabinde gelen geliştirici ve hacker arasında iade olayı gerçekleşti. Bu esnada Binance Crv ' ye destek olarak yatırım yaptığını açıklamıştı. Şimdi de CEO' nun , zarar gören yatırımcıya destek sözü vermesi Crv de tekrar hem ekosistem hemde fiyat açısından pozitif etki edebilir.