/ 3
robinhood en büyük üçüncü cüzdana sahip
Robinhood, son araştırma raporlarına göre 3 milyar doların üzerinde Bitcoin'i elinde bulunduran üçüncü en büyük Bitcoin cüzdanına sahip. Bu miktar, Robinhood'un kullanıcıları için koruduğu 11,5 milyar dolarlık kripto varlığının bir kısmını oluşturuyor. Rapor, Robinhood'un tek bir adreste yaklaşık 3 milyar dolar değerinde Bitcoin tuttuğunu ortaya koyuyor. Bu adreste 118.300 Bitcoin'in saklandığı belirtiliyor. Bu cüzdanın bakiyesi, Mayıs ortasından bu yana Bitcoin'in değerinin artmasıyla önemli ölçüde arttı. Fakat Robinhood'un söz konusu Bitcoin adresinin sahipliği hakkında herhangi bir onaylama veya reddetme yapmadığına dikkat çekiliyor. Ayrıca, bu fonların Chicago merkezli ticaret firması Jump Trading'in kripto ticaret özelliklerini desteklediği bilinen bir adreste saklandığı belirtiliyor.

Bitinfocharts verilerine göre Robinhood'un cüzdanı genel olarak üçüncü en büyük Bitcoin cüzdanıdır. En büyük iki cüzdan, kripto borsaları Binance ve Bitfinex'e aittir. Bu durum, Robinhood'un aynı zamanda büyük kurumsal yatırımcıların Bitcoin satın almalarını da karşıladığını gösteriyor. Robinhood daha önce yayınladığı kazanç raporlarında kullanıcı kripto varlıklarıyla ilgili 11,5 milyar dolarlık bir varlığa sahip olduğunu belirtti. Ancak bu varlıkların ne kadarının Bitcoin dışındaki kripto paralardan oluştuğu belirsizliğini koruyor.
arkham en büyük 2. ethereum cüzdanına sahip
Arkham Intelligence tarafından 1 Eylül'de paylaşılan bir tweet'e göre, Grayscale'in Ethereum Trust'ı artık Ethereum (ETH) sahipleri arasında ikinci sırada yer alıyor. Fonun içinde bulunan ETH miktarı 5 milyar doların biraz altında gibi görünüyor. Arkham Intelligence, bu fonun 500'den fazla farklı adrese bölündüğünü ve bu adresleri analiz ederek tespit etti. Grayscale'in kendi web sitesinde Ethereum Trust'ın yönetimi altında yaklaşık 5,0 milyar dolarlık varlık olduğu belirtiliyor.

Arkham'ın verileri ile Grayscale'in diğer kripto fonlarına ilişkin raporları arasında önemli bir tutarsızlık bulunuyor. Örneğin, Grayscale Bitcoin Trust'ın 16,3 milyar dolarlık varlık taşıdığını söylerken, Arkham Intelligence, Grayscale'in sadece 92,1 milyon dolarlık Bitcoin varlığına sahip olduğunu bildiriyor. Grayscale, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) daha önceki reddini reddetti ve yasal bir zafer elde etti. Bu zafer, SEC'in Grayscale'in GBTC fonunu spot Bitcoin ETF'ye dönüştürme teklifini incelemesini gerektirecek, ancak otomatik olarak onaylamayı zorunlu kılmayacak gibi görünüyor. Grayscale, Mayıs ayında Ethereum vadeli işlem ETF'si oluşturma planlarından vazgeçmiş gibi görünüyor.
metamask'tan yeni özellik
Popüler Ethereum cüzdanı MetaMask, yeni "Sat" özelliği ile kullanıcılarına kripto paralarını fiat para birimlerine çevirme ve nakit olarak çekme imkanı sunduğunu duyurdu. Şu anda ABD, Birleşik Krallık ve Avrupa'nın bazı bölgelerinde kullanılabilir olan bu özellik, kripto kullanıcılarının işlem kolaylığını artırırken ilerleyen zamanlarda daha fazla ağı kapsamayı hedefliyor.
enjin cüzdan
Enjin Cüzdanı, Ethereum, Bitcoin, Litecoin, Enjin Coin, ERC20, ERC721 ve ERC1155 tokenları için özel ihtiyaçlara uyacak şekilde geliştirilmiş bir kripto para birimi cüzdanıdır. Yenilikçi güvenlik önlemleri kullanarak akıllı telefonu donanım benzeri güvenli bir Ethereum ve Bitcoin cüzdanına dönüştürme imkanı sunar. Cüzdan, kullanıcıların resmi olarak listelenmemiş ERC20 veya ETH tokenlarını ekleyip yönetmelerine, sonsuz sayıda cüzdan oluşturmalarına, fonları farklı kategorilere ayırmalarına ve çeşitli kripto cüzdanlarını takip etmelerine olanak tanır.

Ayrıca, Bitcoin ve Litecoin özel anahtarlarını içe aktarmak, donanım cüzdanlarını izlemek, 12 kelime ve bir kalemle cüzdanın güvenliğini sağlamak gibi özellikleriyle Enjin Cüzdanı, kullanıcılarına güvenli ve esnek bir kripto para deneyimi sunar. İki şifreleme katmanı, bellek şifreleme, ekran görüntüsü ve video engelleme gibi güvenlik önlemleriyle birleşen bu cüzdan, çoklu dil seçenekleri, QR tarayıcı ve çoğu büyük cüzdandan içe aktarma gibi kullanışlı özelliklere de sahiptir.

Kriptonuzu güvenli bir şekilde saklamanıza ve yönetmenize olanak tanıyan güçlü ve kullanıcı dostu, çok para birimli bir cüzdan olan Guarda, PC, Mac, iOS ve Android için kolayca çevrimiçi Enjin cüzdan uygulaması oluşturabilirsiniz.
xapo cüzdan
Xapo Blockchain Limited, Gibraltar'da kayıtlı bir şirket olup tarayıcı aracılığıyla çalışan güvenli bir Bitcoin cüzdan sistemine sahiptir.

Xapo'nun avantajları arasında çevrimdışı sunucular kullanarak daha iyi güvenlik, kullanıcı dostu ara yüz ve uzun süreli soğuk depolama seçeneği bulunmaktadır. Ayrıca, çoğu PoS sistemi ve Bitcoin ATM'siyle uyumlu ön ödemeli banka kartı sistemini destekler. Xapo, 2021 itibarıyla hem Visa hem de Mastercard'a erişim sunmaktadır.

Cüzdanı kullanmak için uygulamayı indirip hesap oluşturmanız yeterli olacaktır, ancak Bitcoin satın almak için kimlik doğrulama ve İkamet Belgesi sunma gerekliliği bulunmaktadır.
guarda cüzdan
Guarda cüzdan, BTC, BCH, BSV, ETH, NFT'ler, Ethereum tabanlı token'lar, ETC, ZEC, LTC, XRP, NEO, EOS, DASH ve daha birçok popüler kripto parayı destekleyen bir kripto para depolama alanıdır. Bilgisayarınızın herhangi bir işletim sisteminden veya akıllı telefondan kullanma imkanı sunmaktadır. 40'tan fazla blok zincirini, çok sayıda token ve stablecoin'i depolayabilme özelliği bulunuyor.

Guarda geliştiricilerinin en çok önem verdikleri durum, güvenlik seviyelerini en üstte tutmalarıdır. Kullanıcı gizliliği ve güvenliği, Guarda için çok önemli bir konu olarak görülmektedir. Ekip bu konuyu sıklıkla vurgulamakta ve resmi sitelerinde bu konuyla ilgili eğitim vermektedir. Ayrıca, özel anahtarlarımız, yedekleme dosyalarımız veya diğer verilerimiz Guarda sunucularında bulunmaz. Tüm özel verilerimiz yalnızca kullanıcı tarafından saklanır. Cüzdan, kullanışlı ve kolay bir arayüze sahip bir şekilde tasarlanmıştır.

Guarda cüzdan'ın en önemli özelliklerinden biri de, ön ödemeli Visa kartımızı kullanarak kripto varlıklarımızı yükleyip dünyanın herhangi bir yerinde normal bir banka kartı olarak kullanma imkanı sunmasıdır.
jaxx cüzdan
Jaxx cüzdanı, 80'den fazla kripto para birimini destekleyen ve uzun süredir piyasada olan bir yazılım cüzdanıdır . M-cüzdan Mac, Linux ve Windows'ta mevcuttur ve uygulamadan ve Google Play mağazasından indirilebilir. Jaxx sezgisel olarak çalışır ve basit bir tasarıma sahiptir.
İlk bakışta oldukça basit olan tasarımı olmasına rağmen, portföy izleme seçeneği, haberler, farklı döviz kurlarından işlem yapma gibi bir çok özelliği vardır.
Jaxx borsasında, kripto para birimlerinin sigortalı olmaması ve yüksek ücretle işlem yapılması cüzdanın olumsuz tarafları diyebilirim.
nexo cüzdan
NEXO Cüzdanı, BTC, ETH, NEXO, XRP, BNB, LTC, USD, EUR, GBP gibi çeşitli varlıkları destekler. Cüzdan, Hierarchical Deterministic özelliklere sahiptir ve Android ile iOS platformlarında kullanılabilir. Ayrıca, üçüncü taraf güvenliği sağlar ve orta düzeyde anonimlik sunar. Kullanım kolaylığına katkıda bulunan Centralized doğrulama özelliği de mevcuttur.

NEXO takası, 1000'den fazla kripto çiftini içerir ve %1'e kadar para iadesi sunar. Ayrıca, NEXO ve diğer birçok varlık için banka kartı kullanarak satın alma olanağı bulunuyor.

Ayrıca, ETH, SOL, ADA, TRX gibi önemli varlıkları stake ederek %20'ye varan APY kazanma imkanı sunmaktadır. Uygulamayı kullanmak için kayıt ve KYC işlemi gerekmemektedir. Özel anahtarlarımız güvenli bir şekilde şifrelenir ve cihazımızdan asla ayrılmaz. Ayrıca, 7/24 çevrimiçi destek hizmeti ile ihtiyaçlarımıza hızlı bir şekilde cevap bulabilmemiz de nexo cüzdan için güzel unsurlardan birisi diyebilirim.
enno cüzdan
Enno Cüzdan, merkeziyetsiz bir kripto para cüzdanıdır. iOS ile Android işletim sistemli mobil cihazlara hızlı bir şekilde indirilebilir. Uygulama, basit ve kullanışlı bir arayüze sahiptir, bu nedenle üyelik işlemi kısa sürer. Merkeziyetsiz yapısı, güvenlik katmanlarını merkezi borsalara göre daha farklı ve daha güçlü kılar.

Enno Wallet, kullanıcılarına stabil kripto paralardan APY kazanma şansı sunmanın yanı sıra merkeziyetsiz kredi verme ve kredi alma imkanları da sağlar. Ayrıca, 40'tan fazla kripto para ve fiat birimi ile işlem yapma olanağı sunarak geniş bir blokzincir ağı desteği sunar.

Enno Cash adlı tokeni sayesinde cüzdan, fiat para birimleri arasında takas işlemlerini gerçekleştirebilir. Ayrıca, Enno Wallet'a doğrudan kredi kartı ile para yatırma olanağı da bulunmaktadır.
phemex cüzdan
Phemex, hemen hemen bütün özellikleri bünyesinde barındıran kapsamlı bir kripto para cüzdanı platformudur. Phemex'in mobil uygulaması, diğer cüzdanlarla karşılaştırıldığında oldukça kullanışlıdır ve birçok cüzdanın üzerinde bir puan almıştır. Başlangıç yatırım tutarınızın 100 katına kadar kaldıraçlı alım satım imkanı ile kredi kartlarından para yatırma işlemlerini kabul ediyor.
Premium üyeler, spot işlemlerde ücretsiz bir şekilde işlem yapabilir ve sınırsız para çekme limitlerinden faydalanabilirler. Cüzdan kullanıcılarına üst düzey güvenlik önlemleri sunulur ve platformun gömülü cüzdanına yapılan her yatırım, periyodik olarak birden çok çevrim dışı imza gerektiren soğuk cüzdanlara taşınıyor. Cüzdan üzerinde işlem yapabilmek için kimlik doğrulama yapmamız gerekmektedir.
Phemex, spot ticaret için 34'ten fazla seçeneğe sahiptir. Ayrıca platform içerisinde daha az riskli varlıklar için faiz kazanma imkanı da sunuyor. Cüzdan, orta düzey veya deneyimli bir yatırımcı için uygun görünüyor.
/ 3