avrupa dijital euro mevzuatı

beğeni; tümü | bugün
başlıkta ara
/ 1
Avrupa'da onaylanan Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemesi, sektöre düzenleyici netlik sağlamayı ve küresel kripto düzenlemeleri için bir standart oluşturmayı hedefliyor. Bu yeni çerçeve aynı zamanda Avrupa'da uzun zamandır beklenen bir sabit para birimi olan euro destekli kripto paraların ortaya çıkmasını sağlayacak. Bu gelişme, kripto pazarlarında rekabeti artırarak sektöre yeni bir ivme kazandırabilir. MiCA düzenlemesi, Avrupa'da kripto varlıklarının daha güvenli ve şeffaf bir şekilde işlem görmesini sağlamak amacıyla önemli bir adımdır.
Avrupanın aldığı kararla düzenlenen bu oluşum kripto için çok yararlı olacağını düşünüyorum ve diğer ülkelerinde bu gibi düzenlemeler yapmasına öncülük yapacağına inanıyorum. Kullancıyı korumak için düzenlenen mevzuat , yatırımcı icin güvenli bir ortam oluşturacaktır .
Kısım kısım düzenlemeler gelmesi tabii ki çok normal. Muhtemelen ileri dönemlerde daha fazla düzenleme haberleri göreceğiz. Henüz ülkelerin de bu konularda net karar verebildiğini düşünmüyorum şahsi fikrim bu yönde.